03.10.2019.

[OPEKLINE] Dan svjesnosti o opeklinama u dječjoj dobi

Opekline djece su značajan javnozdravstveni problem u Hrvatskoj, od najčešćih opeklina u  vlastitom domu vrelom vodom i predmetima preko stradanja od pirotehničkih sredstava i otvorenog plamena do nerijetko smrtonosnih ozljeda strujom visokog napona.

Liječenje je u pravilu dugotrajno, traumatično, skupo s brojnim dugoročnim posljedicama boravka u bolnici,  ostavljajući teške i opsežne funkcionalne i estetske ožiljke, često i narušeno mentalno zdravlje koje zahvaća i čitavu obitelj te nerijetko i pravi PTSP status.

Pozivamo Vas da nam se pridružite u ovogodišnjem obilježavanju međunarodnog „Dana svjesnosti o opeklinama u dječjoj dobi“, kao dijela zajedničkog europskog i svjetskog projekta, a koje će se održati

uz Dan otvorenih vrata Vatrogasne postrojbe Zagreb, Savska cesta 1,

u subotu, 05.10.2019. od 09:00 – 13:00 sati

Voditelji projekta su:

1. Prim. Zoran Barčot, dr. med. , Klinika za dječje bolesti Zagreb
  2. Prof. dr. sc. Aida Mujkić, dr. med., Medicinski fakultet – ŠNZ “Andrija Štampar”