23.03.2022.

Filmski četvrtak u Hrvatskom državnom arhivu “Kako protiv zaraze?”, 24.3.2022. u 18 sati

U trenutku kada se bližimo drugoj godišnjici od  zatvaranja radi pojave Covida, te 50 godina od  izbijanja epidemije velikih boginja na prostoru bivše Jugoslavije, odlučili smo prikazati program od dva filma u kojima se autori bave zaraznim bolestima.

Prvi film „ZAŠTO CIJEPIMO DJECU“, (1934. r. Kamilo Brosslera) nastao u produkciji Škole narodnog zdravlja bavi se nastankom cjepiva protiv boginja, dok se „U BORBI PROTIV TUBERKULOZE“, (1938. r. Fran Schwarzwald) nastao u produkciji Kinokluba Zagreb bavi, kao što mu i sam naslov govori, postupanjem u slučaju pojave tuberkuloze.

Program će se održati  24. ožujka 2022.  od 18:00  u Hrvatskom državnom arhivu (dvorana Katalozi).

Uživajte u kratkom povijesnom isječku hrvatske kinematografije koji vam donosi Hrvatska kinoteka Hrvatskog državnog arhiva uz gošću prof. dr. sc Anu Borovečki sa Škole narodnog zdravlja Andrija Štampar, Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. – https://www.youtube.com/watch?v=E1YswkIyKo0