23.12.2019.

[DAN FAKULTETA] Svečana sjednica Fakultetskog vijeća povodom obilježavanja 102. godišnjice Fakulteta

utorak 17.12.2019. održana je svečana sjednica Fakultetskog vijeća kojom je proslavljena 102. godišnjica Fakulteta. Na sjednici su dodijeljena priznanja, nagrade i zahvalnice našim nastavnicima i studentima.

Uvodnim govorom sve nazočne pozdravio je dekan prof. dr. sc. Marijan Klarica.

Nakon dekana pozdravne govore održali su uvaženi gosti:

Dr. sc. Krešimir Luetić, predsjednik Hrvatske liječničke komore

Prof. dr. sc. Željko Krznarić, predsjednik Hrvatskog liječničkog zbora

Prim. Željko Plazonić, državni tajnik u Ministarstvu zdravstva RH

Prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu

Akademik Davor Miličić, potpredsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti

Akademik Željko Reiner, potpredsjednik Hrvatskog sabora

Nagrada Medicina dodijeljena je akademiku Ivici Kostoviću – Odluka o dodjeli nagrade MEDICINA – 2019.

Po prvi puta Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu dodijelio je Nagradu za posebno postignuće u medicinskoj struci i znanosti koju je dobio Multidisciplinarni tim KBC-a Zagreb koji je razdvojio spojene blizanke.

U ime tima nagradu je primio i zahvalio se prof. dr. sc. Tomislav Luetić

Dekanova nagrada je dodijeljena našim doktorandima za izuzetnu znanstvenu produktivnost tijekom pohađanja Sveučilišnog poslijediplomskog doktorskog studija i izrade doktorskog rada. Za 2019. godinu nagrade su dobili:

Dr. sc. Hrvoje Barić

Dr. sc. Ivana Kekin

Dr. sc. Dora Sedmak

Dekanovu nagradu za opći doprinos ugledu fakulteta dobio je prof. dr.sc. Željko Bošnjak, profesor na Medical College Wisconsin, Milwaukee, Wisconsin, USA.

Prof. dr. sc. Željko Bošnjak

Zahvalnicu Medicinskog fakulteta dobila je Vesela Mrđen Korać za izuzetan dopirnos međunarodnoj afirmaciji programa studija medicine na engleskom jeziku tijekom procesa akreditacije od strane Ministarstva zdravstva Države Izrael.

Vesela Mrđen Korać

U završnoom dijelu sjednice zahvalnice su podijeljene i našem nastavanom i nenastavnom osoblju fakulteta koji su umirovljeni tijekom 2019. godine.

Studentski pjevački zbor “Lege artis”

Ostale fotografije su u albumu Studmefa