12.02.2020.

[CUP i BMJ] Besplatna objava znanstvenih radova hrvatskih autora u otvorenom pristupu

U okviru nacionalne pretplate na časopise Cambridge University Press u 2020. godini sklopljen je takozvani Read & Publish ugovor koji omogućava hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici uključenoj u ovu pretplatu objavljivanje neograničenog broja radova u otvorenom pristupu bez plaćanja dodatnih troškova objave (APC). Pravo se ostvaruje na način da se autori zaduženi za korespondenciju identificiraju i na radu potpišu korištenjem svojih službenih e-mail adresa (@mef.hr). Navedeno vrijedi za sve članke prihvaćene za objavu, od 01. siječnja do 31. prosinca 2020. godine. Detaljnije informacije možete dobiti u Središnjoj medicinskoj knjižnici ili na Portalu elektroničkih izvora.

Sličan ugovor Sveučilište u Zagrebu potpisalo je s nakladnikom časopisa British Medical Journal te se djelatnici naše ustanove mogu učlaniti u Fellowship program čime ostvaruju pravo na besplatnu objavu prikaza slučaja u časopisu BMJ Case Reports.