11.03.2020.

[COVID-19] Osnovan Krizni stožer Sveučilišta u Zagrebu vezano uz koronavirus

Na temelju članka 13. Statuta Sveučilišta u Zagrebu i preporuke Rektorskoga kolegija u užem sastavu, rektor prof. dr. sc. Damir Boras donio je odluku o imenovanju Kriznoga stožera Sveučilišta u Zagrebu vezano uz nCoV bolesti (COVID-19). Zadatak je Kriznoga stožera praćenje razvoja događaja vezanih uz nCoV bolesti (COVID-19) te davanje preporuka Upravi Sveučilišta u Zagrebu u skladu s aktualnom epidemiološkom situacijom.

Predsjednicom Kriznoga stožera Sveučilišta u Zagrebu vezano uz nCoV bolesti imenovana je ravnateljica Škole narodnoga zdravlja “Andrija Štampar” Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Mirjana Kujundžić Tiljak. Članovi su Kriznoga stožera pročelnica Katedre za infektologiju Medicinskoga fakulteta prof. dr. sc. Adriana Vince, dekan Medicinskoga fakulteta prof. dr. sc. Marijan Klarica, dekanica Stomatološkoga fakulteta prof. dr. sc. Zrinka Tarle, dekan Veterinarskoga fakulteta prof. dr. sc. Nenad Turk i prodekan prof. dr. sc. Ljubo Barbić te prorektorica za studente, studije i upravljanje kvalitetom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivana Čuković-Bagić.

Sveučilište u Zagrebu redovito prati i na svojoj mrežnoj stranici objavljuje najnovije podatke i preporuke Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo vezane uz koronavirus.