18.05.2017.

Association of Schools of Public Health in the European Region

Poziv na svečani sastanak

Čast nam je i veliko zadovoljstvo biti domaćinima ovogodišnjeg sastanka dekana i direktora Europske udruge škola narodnog zdravlja (ASPHER-Association of Schools of Public Health in the European Region), tim više što je Škola narodnog zdravlja „Andrija Štampar“ jedna od utemeljiteljica ASPHER-a koji će uskoro proslaviti pedeset godina postojanja (utemeljen 1966. godine).

Srdačno pozivamo sve nastavnike, suradnike, polaznike doktorskih i specijalističkih poslijediplomskih studija te studente Medicinskog fakulteta da nam se pridruže na svečanom otvaranju sastanka, u četvrtak, 29. svibnja u 9 sati.

Isto tako pozivamo sve zainteresirane da se pridruže radu plenarnih sastanaka u četvrtak i petak u svojstvu promatrača.

O ASPHER-u

ASPHER danas broji više od 100 članica, škola ili odjela za javno zdravstvo iz 50-tak zemalja članica Europske regije Svjetske zdravstvene organizacije, a ima i nekoliko pridruženih članica iz zemalja izvan WHO Europe.

Vodeća je nezavisna organizacija u području edukacije i trajnog usavršavanja javnozdravstvenih djelatnika jer članice ASPHER-a zapošljavaju ukupno oko 5000 nastavnika visokoškolskih programa

Deans’&Directros’ Retreat najvažniji je godišnji sastanak ASPHER-a koji okuplja čelnike škola članica, ali i brojne pozvane predavače, predstavnike vodećih međunarodnih organizacija (WHO, EC, ECDC, European Observatory on Health Systems and Policies) iudruga europskih u području javnog zdravstva (EUPHA, EPHA, EuroHealthNet i drugih).

Program možete pogledati ovdje