18.05.2017.

100. obljetnica MEF-a: “Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu”

Jedna od najvećih zbirki rimskog medicinskog pribora u Europi

Povodom 100. obljetnice Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u Arheološkom muzeju u Zagrebu biti će prikazana jedna od najvećih zbirki rimskog medicinskog pribora u Europi izložbom pod nazivom “Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu”. Pričom o liječenju u antičkom svijetu predstavljamo Zbirku povodom 35 godišnjice od njezine prve stručne objave.
U svjetlu suvremenih trendova u medicini, naglasak izložbe je na povijesti bolesti, anamnezi, ideji koju su počeli razvijati antički liječnici, a od iznimne je važnosti i danas.

Izložbu prati niz predavanja i radionica koje će biti realizirane uz podršku brojnih suradnika

U četvrtak, 30. ožujka 2017. godine u 19 sati otvorenje izložbe Anamneza – povijest bolesti u antičkom svijetu, Arheološki muzej u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 19, 10 000 Zagreb.