06.11.2018.

[PREDSTAVLJANJE KNJIGE] “Tvoj dovijeka : Pisma Andrija Štampara Desanki Ristović 1924. – 1941”

Predstavljanje knjige “Tvoj dovijeka : Pisma Andrije Štampara Desanki Ristović 1924.- 1941.” (Škola narodnog zdravlja Andrija Štampar Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatski državni arhiv, 2018) održat će se u utorak, 6. studenoga u 17 sati u Velikoj dvorani Knjižnice HAZU u Zagrebu (Strossmayerov trg 14).

Uvodna riječ: akademik Marko Pećina
Knjigu će predstaviti: prof. dr. sc. Mirjana Kujundžić-Tiljak, doc. dr. sc. Dinko Čutura, dr. sc. Melina Lučić (recenzentica) te autorice dr. sc. Darija Hofgräff i prof. dr. sc. Stella Fatović-Ferenčić.

Promocija se održava u sklopu Dana otvorenih vrata Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, manifestacije kojom najviša znanstvena, kulturna i umjetnička institucija u Hrvatskoj građanima približava svoju raznovrsnu djelatnost i bogatu baštinu prikupljenu u 157 godina postojanja.

Za javnost će u utorak, 6. studenoga biti otvorena palača Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti te njezinih 35 znanstvenoistraživačkih i muzejsko-galerijskih jedinica u Zagrebu, Bjelovaru, Cavtatu, Dubrovniku, Križevcima, Osijeku, Požegi, Puli, Rijeci, Splitu, Trstenom, Varaždinu, Vinkovcima, Vukovaru i Zadru.

Osim obilaska Akademijinih prostora, za posjetitelje su predviđena i brojna predavanja, prezentacije, izložbe, promocije, radionice, koncerti i projekcije filmova.

Više o programu: HAZU