24.03.2022.

Humanitarna utrka “162 stube” – 2.4. (subota) u 12 sati

U subotu 2.4.2022. s početkom u 12 sati ispred Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu se održava tradicionalna cestovna utrka „162 STUBE“.

Ove godine, utrka se održava u sklopu humanitarne akcije „HUMANO SRCE MEDICINSKOG FAKULTETA – ZAJEDNO U OBNOVI ZA STRADALOG U POTRESU“ koju organizira Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, koja će se provoditi od 21. ožujka do 18. lipnja 2022.

Cilj humanitarne akcije je izgradnja kuće za stanovanje obitelji Šušković, čija je kuća stradala u katastrofalnom potresu koji je pogodio grad Zagreb i okolicu Zagreba 2020. godine.

Financijska sredstva u okviru humanitarne akcije, prikupljat će se na računu otvorenom za humanitarnu akciju kod:
Privredna banka Zagreb d.d.: IBAN: HR7123400091511173106 ili na licu mjesta putem postavljenih kutija

Natjecanje se održava u nekoliko kategorija:
1.) MEF Man/Woman,
2.) ABSOLUTE Man/Woman
3.) MEF DJELATNIK

Prijave će biti dostupne online te na licu mjesta od 10:00 do najkasnije 11:30 sati. Link za prijavu nalazi se na stranici Stotinka.hr na sljedećem linku https://www.stotinka.hr/hrv?month_year=042022.

Paralelno s utrkom, na radilištima u prostorijama i ispred Medicinskog fakulteta educirani studenti iz Studentskih sekcija za kardiologiju, infektologiju, anesteziologiju i reanimatologiju, radiologiiju, ortopediju i traumu, Studentske ekipe prve pomoći (StePP) odgovaraju na pitanja sugrađana iz područja zdrave prehrane, važnosti tjelesne aktivnosti i poboljšanja svog način življenja.

Veselimo se Vašem dolasku i sudjelovanju u utrci.

Hrvoje Šoljić, predsjednik Sportmef-a